soul with a twist's Blog

The Lost Boy(s)…

leave a comment »

Dziś mamy 10 marca 2010 i tego też dnia odeszła jedna z części mojego dzieciństwa. Mowa tutaj o śmierci aktora Corey Haima. Pisząc, że odeszła część mojego dzieciństwa mam oczywiście na myśli liczne filmy z udziałem Corey’ego, na których się wychowałem. Najbardziej znanym filmem jest chyba „The Lost Boys„, gdzie wystąpił razem z Corey Feldmanem.

Obydwaj strasznie szybko osiągnęli sukces w show-businessie i niestety ich dobra passa nie trwała zbyt długo. Haim wystąpił w kilkudziesięciu filmach, ale nie wszystkie z nich stały się hitami, a większości z nich nie pokazano nawet w kinie, bo były przeznaczone do dystrybucji video. Pomimo tego Corey był nastoletnią gwiazdą w latach osiemdziesiątych i tysiące, jak nie miliony dziewczyn na całym świecie wzdychały do jego plakatów. Niestety kiedy młoda osoba szybko osiąga sukces, równie szybko popada w różne nałogi i tak było też w przypadku Haima. Alkohol, później narkotyki przyczyniły się do upadku tego aktora. Corey Haim zdaję się potwierdzać regułę Hollywood, że bardzo młode gwiazdy gdzieś po drodze zatracają swoje dzieciństwo i zmuszone żyć w „świecie dorosłych” sięgają po używki. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły, jak Jason Bateman czy Drew Barrymore, ale nie każdemu udaje się wyjść na prostą.

W nowym milenium Corey Haim próbował reaktywować swoją karierę występując w sequelu „The Lost Boys” oraz obok drugiego Corey’ego w reality show „The Two Coreys„, ale niestety nie udało mu się wrócić w pełnym tego słowa znaczeniu. Niby kręcił filmy, występował gościnnie w różnych serialach, ale jego „demony” nie dały mu jednak spokoju. 10 marca 2010 został znaleziony martwy. Śmierć nastąpiła w wyniku przypadkowego przedawkowania leków. Corey Haim miał 38 lat. Pozostawił po sobie kilka naprawdę fajnych filmów, na których wiele osób wychowało się. Szkoda tylko, że nie udało mu się porzucić tych używek i odszedł od nas w dość młodym wieku.

Rest In Peace Corey,

Lost Boys Forever

Reklamy

Written by soulwithatwist

Marzec 10, 2010 @ 3:44 pm

Napisane w Film, Television

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: