soul with a twist's Blog

Malcolm McLaren (1946 – 2010)

leave a comment »

8 kwietnia, 2010 roku odeszła od nas kolejna osobistość świata muzycznego, a mianowicie zmarł znany i lubiany muzyk, menedżer takich grup jak Sex Pistols czy New York Dolls, jedna z ikon muzyki Malcolm McLaren.

Kariera McLarena zaczęła się w latach ’70, kiedy to wspólnie ze swoją partnerką Vivienne Westwood założył sklep odzieżowy na Kings Road w Londynie, pod nazwą „Let It Rock„(jakiś czas póżniej nazwę tą ewentualnie zmieniono na „SEX„). W tym również okresie zajmował się menedżerowaniem punkowej grupy New York Dolls, a później znanego każdemu zespołu Sex Pistols. To właśnie McLaren odpowiada za rozkręcenie i kultywowanie statusu tego zespołu jako grupy punkowej. Niestety jak to czasem bywa, spór o kwestie finansowe ewentualnie doprowadził do rozłamu „związku” między Malcolmem, a grupą. Lata ’80 i ’90 to w sumie rozkwit tego artysty jako autora tekstów i muzyka. W tym czasie wydał kilka albumów solowych. Nie były to może jakieś wielki sukcesy jeżeli chodzi o sprzedaż, ale możemy stwierdzić ,że takie albumy jak „Duck Rock” na pewno utwierdziły pozycje McLarena w świecie muzycznym. Malcolm pozostał aktywnym muzykiem aż do samego końca. Ostatnie lata swojego życia poświęcił również malarstwu, spędzając swój czas między Nowym Jorkiem a Paryżem ze swoją partnerką Young Kim. Zmarł 8 kwietnia, 2010 w wieku 64 lat.

Odszedł od nas wielki człowiek i artysta. Jedna z ikon popkultury, która zrobiła dla świata muzycznego naprawdę wiele. Swoim życiem udowodnił, że czasem warto podejmować ryzyko i inwestować w coś, czego inni mogą nie rozumieć. Pokazał też, że jednak warto być sobą i myślę, że właśnie „sobą” był przez całe życie i taki też pozostał do końca swoich dni.

Rest In Peace, Malcolm McLaren

Reklamy

Written by soulwithatwist

Kwiecień 9, 2010 @ 9:18 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: