soul with a twist's Blog

Christina Aguilera – Not Myself Tonight (Official Video)

leave a comment »

Christina Aguilera zaprezentowała nam swój klip do pierwszego singla „Not Myself Tonight„, który zapowiada nadejście jej nowego albumu „Bionic„. Klip po skoku.

Reżyserią teledysku zajął się Hype Williams, który znany jest w muzycznym świecie z robienia widowiskowych klipów muzycznych m.in. dla Jay-Z, The-Dream, etc. Jak zawsze jestem pozytywnie zaskoczony efektem pracy reżysera, tak teraz muszę powiedzieć, że tutaj nie ma nic czego nie widziałem przez ostatnie kilkanaście lat mojego życia.

Po pierwsze klip jest zdecydowanie NSFW. Po drugie Christina próbowała nas zaszokować, czy jak? Powinna sobie darować, bo już raz dostaliśmy „Dirrty” i nie ma co tego powtarzać. Po trzecie zero w tym artyzmu i wszystko wydaje się być tutaj zrobione na siłę. Teledysk miał za zadanie zaszokować(?) widza, a jedynie rozczarowuje, bo nie mam w nim nic artystycznego i oryginalnego.

Wszyscy doszukują się podobieństw do wizualnych popisów Lady GaGa, ale tutaj raczej należy doszukiwać się porównań między klipem Christiny, a wizualnymi dokonaniami Madonny. Jeżeli Christina, bądź reżyser klipu będą bronić swojego „dzieła”, mówiąc że chcieli oddać hołd Madonnie, czy innemu artyście to powiem, że to kłamstwo, bo tutaj nie ma żadnego hołdu tylko na silę przerobione dokonania kogoś innego i tyle. Uwierzyłbym, gdyby znalazł się tutaj jakiś mały subtelny „homage” dla innego artysty/muzyka, ale w tym przypadku wszystko jest bezczelnie zapożyczone i zrobione beż żądnej wartości artystycznej/estetycznej.

Nie wiem czemu taka piosenka i taki właśnie klip serwuje nam Christina. Kobieta ta posiada ogromny talent i naprawdę nie musi nam serwować swojej pracy w taki sposób. Czasami mniej znaczy lepiej. Christina powinna wrzucić na luz, bo chyba się w tym wszystkim lekko zagubiła. W piosence, jak i w samym klipie nie ma nic co powiedziałoby mi że to właśnie jest Christina Aguilera.Mała rada na koniec. Stay true to yourself and everything’s gonna be alright.

Vodpod videos no longer available.

Reklamy

Written by soulwithatwist

Maj 1, 2010 @ 11:17 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: