soul with a twist's Blog

Mariah Carey – Help Me Make It Through The Night

leave a comment »

Kolejny „wyciek” w tym tygodniu i kolejny cover. Tym razem Mariah Carey i jej wersja dość dobrze znanej piosenki country „Help Me Make It Through The Night„. Odsłuch po skoku.

Utwór „Help Me Make It Through The Night” został skomponowany przez Krisa Krsitoffersona w latach ’70 i doczekał się bardzo wielu przeróbek. Tak się właśnie składa, że Mariah Carey jest jedną z osób, która odważyła się sięgnąć po ten dość kultowy kawałek. Piosenka była początkowo przeznaczona na ścieżkę dźwiękową filmu, w którym zagrała Mariah, pt. „Tennessee„, ale zrezygnowano z niej i właśnie teraz, dwa lata później znalazła swoją drogę do internetu.

Mariah poradziła sobie z tą piosenką naprawdę całkiem nieźle, ale niestety zabrakło mi tutaj uczuć intymności i szczerości, którą tak dobrze zaprezentowali m.in. Kris Kristofferson, Sammy Smith, czy nawet Gladys Knight & The Pips. Poniżej możecie obejrzeć obydwa wykonania i sami ocenić kto wykonał tą piosenkę lepiej. Ja najbardziej lubię wersje Sammy i Gladys, których wokale naprawdę przekazał te emocje, które są zawarte w dość intymnym tekście tej piosenki.

Reklamy

Written by soulwithatwist

Maj 19, 2010 @ 1:04 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: