soul with a twist's Blog

Drake – Fireworks + Light Up + Up All Night

leave a comment »

Do premiery debiutanckiego albumu „Thank Me Later” kanadyjskiego rapera Drake’a pozostało już tylko kilka dni, nie dziwi więc, że aż trzy utwory z tego właśnie krążka ujrzały światło dzienne przed swoją premierą.

Pierwsza piosenka to „Fireworks„, na której gościnnie udziela się Alicia Keys. Ta współpraca nie powinna nikogo dziwić, bo zainteresowani wiedzą, że tych dwoje artystów pracowało ze sobą już wcześniej. Drake pomógł Pannie Keys stworzyć jeden z lepszych utworów na jej ostatniej płycie, a mianowicie „Un-thinkable (I’m Ready)‚. Wychodzi na to, że ta dwójka artystów powinna współpracować ze sobą częściej, bo „Fireworks” to świetna kompozycja, która nie bez powodu otwiera cały album. Świetny tekst, znakomity flow Drake’a i Alicia. Czego chcieć więcej…

Kolejną piosenką, która znalazła się w internecie jest „Light Up„. Tutaj gościnnie pojawia się nikt inny, jak tylko jeden z wielkich, Jay-Z. Tam, gdzie pojawia się Jay, zazwyczaj jest magia. Czy jednak udało mu się również zaczarować słuchacza na tym kawałku Drake’a? Oczywiście. Surowy bit, całkiem mroczny klimat i lirycznie obydwaj Panowie naprawdę w formie. M-A-G-I-A po prostu. Chociaż Jay-Z o włos lepszy tutaj. Zaraz po „Shut It Down„, jest to mój ulubiony utwór z „Thank Me Later”.

Ostatnim już „wyciekiem” z płyty jest wykonywany wspólnie z Nicki Minaj kawałek „Up All Night„. Piosenka ta to taki klubowy anthem, jak chcesz poczuć swój „swagger” przed wyjściem na miasto czy do klubu. Jest to również jedna z bardziej interesujących kompozycji na płycie. Nicki lirycznie bardzo zadziorna i całkiem interesująca.

Reklamy

Written by soulwithatwist

Czerwiec 12, 2010 @ 11:11 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: