soul with a twist's Blog

Marsha Ambrosius – Far Away (Official Video)

leave a comment »

Brytyjska piosenkarka soul/r’n’b Marsha Ambrosius zadebiutowała dziś teledysk do swojego najnowszego singla, pt. „Far Away„. Piosenka została wyprodukowana przez znanego ze współpracy m.in. z Jay-Z, Just Blaze. Klip możecie obejrzeć po skoku.

Piosenka zapowiada nadejście solowego krążka Marshy, pt. „Late Nights & Early Morning„, który ma ukazać się już w lutym tego roku. Reżyserią teledysku zajął się manager Marshy, Julius Erving III, a sam obrazek prezentuje nam całkiem ciekawą i jakże aktualną historię miłości, która niestety nie jest akceptowana przez wszystkich ludzi.

Vodpod videos no longer available.

Klip zdecydowanie daje do myślenia i nie powinno nas dziwić to, że Marsha wybrała akurat taki temat, szczególnie w obliczu ostatnich samobójstw wśród młodzieży prześladowanej za swoją orientację seksualną. Temat ten jest bliski Pannie Ambrosius, bo jak sama notka na końcu klipu mówi, Marsha również straciła bliską jej osobę właśnie w wyniku samobójstwa.

Sam teledysk może wydać się kontrowersyjny, a to dlatego, że środowisko hip-hopowe, w którym Marsha się również obraca jest bardzo homofobiczne i obrazek na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Prawda jest taka, że żyjemy w XXI wieku i niestety nie każdy jest gotowy zaakceptować człowieka o odmiennej orientacji seksualnej. Smutne, ale prawdziwe.

Przesłanie teledysku jest w sumie dość oczywiste, bo prowokuje nas do rozmowy na ten temat. Nikogo nie powinno się oceniać, a co dopiero potępiać za jego/jej orientację seksualną. Człowiek nie wybiera w kim się zakocha. Niestety niektórym jest jeszcze trudno to zrozumieć i stąd rodzą się prześladowania ludzi o innej orientacji seksualnej. Takie właśnie znęcanie się, czy to fizyczne czy psychiczne niestety dość często prowadzi ludzi do samobójstwa. Nie bójmy się rozmawiać o tym i starajmy się również być jak najczęściej otwarci na miłość, w każdej postaci.

Reklamy

Written by soulwithatwist

Styczeń 5, 2011 @ 5:29 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: